Panorama Firm Nawigacja – nasze opinie

Stosunkowo niedawno na rynku pojawiła się aplikacja na smartfony i tablety z systemem Android o nazwie Panorama Firm Nawigacja. Na pierwszy rzut oka nic nadzwyczajnego, w praktyce okazało się całkiem przyzwoitą, w pełni darmową nawigacją.Panorama Firm Nawigacja jest jak już wspomniałem całkowicie darmowa, co można już uznać za spory sukces. Producent informuje, że apka korzysta z map Tom Tom, co również jest bardzo miłą informacją. Moją uwagę przykuł przejrzysty interface, który zaraz po włączeniu pokazuje nam mapę Świata z prostą wyszukiwarką, działającą podobnie do mobilnych wyszukiwarek internetowych.

Na samej mapie możemy kliknąć w dowolnym punkcie palcem by zobaczyć pełne współrzędne GPS.

Aplikacja Panorama Firm Nawigacja proponuje nam dwa tryby prezentowania trasy, które możemy w każdym momencie zmienić w czasie rzeczywistym a apka przeliczy nam trasę na nowo. Chodzi tutaj o tryby „samochodem” i „na piechotę”. W każdym z tych przypadków na bieżąco zobaczymy czas za jaki dojedziemy lub dojdziemy do celu i długość trasy do przebycia.

panorama-firm-nawigacja-screen

Mamy również do dyspozycji szybkie menu o nazwie „Opcje trasy”, w którym w każdym momencie możemy zaznaczyć jeden z trzech trybów:

  • unikaj autostrad
  • unikaj dróg płatnych
  • unikaj promów

Tryby nie wykluczają się wzajemnie, co oznacza, że możemy zaznaczyć jeden, dwa lub wszystkie trzy jednocześnie. Wiadomo, nie zostały one włączone jeśli włączyliśmy opcję „na piechotę”. Przecież nikt pieszo nie będzie szedł autostradą czy drogą płatną 🙂

Ustawienia aplikacji – zawierają 5 zakładek (ogólne, konta, mapa, alerty oraz informacje o).

W ustawieniach map możemy ustalić czy mają się wyświetlać w trybie nocnym, dziennym czy automatycznym. Możemy tutaj też ustawić perspektywę 3D, którą albo włączamy albo wyłączamy. Przydatną opcją jest też automatyczny zoom, który przybliży nam trasę (na przykład na rondzie), w momencie, gdy zmniejszymy prędkość jazdy i oddali, kiedy będziemy jechać kilkadziesiąt kilometrów na godzinę.

Alerty to opcje, które tygryski lubią najbardziej, czyli fotoradary, maksymalna dopuszczalna prędkość czy natężenie ruchu (traffic). Żeby sprawdzić traffic, musimy włączyć w smartfonie internet, gdyż apka pobiera aktualne dane dotyczące korków czy wypadków drogowych ze swojej bazy.

Podsumowując, jeśli nie macie wystarczających środków finansowych na zakup licencji komercyjnej – płatnej aplikacji GPS na Androida, jak najbardziej polecamy Panoramę Firm Nawigację. Możecie ją w każdej chwili pobrać ze sklepu play klikając tutaj.