Łatwiejsze podróżowanie dzięki nawigacji offline

Obecnie nie trzeba błądzić po nieznanym mieście, wystarczy skorzystać z nawigacji, która jest dostępna nawet w trybie offline. Decydując się na podróż, bardzo ważne jest poznanie trasy, ale jeśli chce się uniknąć szeregu niepotrzebnych problemów nawigacyjnych, to warto zainstalować na smartfonie pomocne aplikacje. Nie trzeba mieć nawet dostępu do Internetu, aby móc z nich korzystać całodobowo w dowolnym miejscu.

Nawigacja offline zawsze pod ręką dzięki aplikacjom na smartfony

Nawigacja GPS w samochodzie stała się praktycznie standardem, jest dużym ułatwieniem i pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek podczas podróżowania. Do używania nawigacji najczęściej trzeba mieć dostęp do Internetu, z czym mogą jednak wystąpić pewne problemy. W niektórych miejscach dostęp do Internetu jest nadal utrudniony, czasem wręcz niedostępny na telefonie. Ponadto korzystanie z danych mobilnych wiąże się z niemałymi kosztami w obcym kraju. Jest na to na skuteczny sposób, czyli nawigacja offline. Wystarczy zainstalować na telefonie odpowiednią aplikację i problem z głowy. Nie brakuje darmowych i banalnie prostych w obsłudze aplikacji, które ułatwią dotarcie do punktu docelowego bez transmisji danych.

Popularne narzędzie Google Maps jest dostępne nie tylko w trybie online, można z niego korzystać bez dostępu do Internetu. Wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie, pobrać wcześniej potrzebne mapy i zapisać je, aby móc mieć do nich nieograniczony wgląd, będąc nawet w trybie offline. Oczywiście nie można sprawdzać na bieżąco korków ani kontroli na drodze bez stałego dostępu do Internetu, a mapy nie będą aktualizowane. Ciekawą opcją jest też nawigacja offline w postaci aplikacji Sygic, której działanie można porównać do Google Maps. Można liczyć na szereg dodatkowych funkcjonalności typu widok 3D czy alarm w przypadku przekroczeniu dozwolonej prędkości. Bardzo dokładną i precyzyjną aplikacją jest Here WeGo, z której korzystanie jest możliwe bez stałego dostępu do Internetu. Adresy można wyszukiwać także za pomocą aplikacji Navmii, która wyświetla dokładne mapy w wersji HD. Obsługuje mapy setek tysięcy państw, a lista dodatkowych funkcjonaliści dla kierowców jest długa. W podróżowaniu offline pomoże także MapFactor.