Infolinks WordPress Plugin ma problem z polskimi blogami

infolinksProwadzę kilkanaście blogów tematycznych, związanych z różnego rodzaju niszami. W którymś momencie chciałem przeprowadzić na drobny test na jednym z nich i sprawdzić jak będą się wyświetlać reklamy z Infolinks, dopasowane do słów w treści mojego polskojęzycznego bloga. Blog miał ponad rok a wpisów na nim było około 70. Infolinks (Infolinks WordPress Plugin) nie zadziałał prawidłowo, dostałem informację od supportu, że nie dopasują reklam do polskich stron internetowych bo nie weszli jeszcze na nasz rynek. Zrozumiałem komunikat i usunąłem, wcześniej przygotowaną wtyczkę, którą na niekorzyść dla mnie włączyłem już na blogu.

No nic – pomyślałem – trudno, może w przyszłości się uda. O temacie zapomniałem i po miesiącu dostałem informację od jednego z moich czytelników, że nie da się czytać wpisów na tym blogu bo wplecione są w zdania angielskie słowa. Każda cyfra napisana na blogu była przedstawiona w postaci angielskiego – słownego – odpowiednika. Podobnie ze słowem „by”. W każdym miejscu wtyczka Infolinks Official Plugin wstawiała zwroty anglojęzyczne w stylu „way back” by the way”, itp.

Ku przestrodze wszystkim, szukającym nowych form reklamy na swoich WordPressach – narazie na polskich stronach omijajcie szerokim łukiem infolinks jako reklamy zintegrowane w treści strony.

Mało przyjemne jest przeglądanie i moderowanie 70 wpisów na 4-6 000 znaków każdy 🙂

Na zakończenie dodam tylko, że mowa tutaj o reklamach typu „intext”.